Coaches 2010 Week 2 Poll Results
Poll Open:  Thu Apr 22 12:00:00 2010
Poll Close: Sun Apr 25 00:00:00 2010

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1056    Moeller, Archbishop (Cin)               24      2       1               1       272     16-1    
2       836     Lakota East (Lib. Twp)                          5       5       3       3       155     14-3    
3       680     Grove City                              1       4       4       4       3       145     13-2    
4       764     Jackson (Mass)                                  2       3       3       5       123     12-1    
5       1512    Sylvania Southview                      1       5       4               2       114     11-1    
6       522     Elder (Cin)                                     2       3       5       1       106     13-3    
7       1554    Turpin (Cin)                            1       2       1               1       81      19-1    
8       1244    Perry (Mass)                            1       1       1               2       78      10-1    
9       1248    Perrysburg                                      1               2       3       68      11-2    
10      1354    St Ignatius (Cle)                       1       1       2       2               57      14-1    
11      842     La Salle (Cin)                                          1       1       2       54      12-3    
12      1254    Pickerington  Central                           1       1               1       42      12-2    
13      846     Lebanon                                                         2       2       40      13-4    
14      1203    Olentangy Liberty (Powell)                              1       2               36      11-5    
15      1346    St Edward (Lkwd)                                1               1               33      12-3    
16      248     Brecksville-Broadview Hts                                               2       24      14-2    
17      1674    Westerville South                                               1               22      11-2    
17      1486    Steele (Amh)                                                                    22      13-4    
19      1462    Southview (Lor)                                 1               1               21      9-0     
20      350     Twinsburg                                               1       1               18      14-2    
Other teams receiving votes (points):
Little Miami (Morrow) (16), St John's Jesuit (Tol) (12), Dublin Coffman (11), Start (Tol) (11),
Solon (9), Mount Vernon (9), Springfield (Spr) (5), Fairfield (4), Springboro (3),
North (E'lake) (2), Dublin Scioto (1), South (Wil'by) (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1614    Walsh Jesuit (Cuy.Flls)                 22      5               1               272     13-0    
2       796     Jonathan Alder (PlnCty)                 7       18      1       2               254     17-0    
3       464     Defiance                                        5       13      2       2       188     17-1    
4       1330    Ross (Hamltn)                                   1       5       5       4       164     16-3    
5       1750    Zanesville                                              3       9       5       158     17-2    
6       758     Indian Valley (Gnadnhtn)                                4       5       4       127     13-1    
7       382     Clermont N.Eastern (Bat)                                        2       4       114     16-3    
8       1534    Tippecanoe (Tip City)                                           1       2       84      15-3    
9       1616    Wapekoneta                                                              2       61      15-3    
10      1598    Vermilion                                                       1       2       41      13-2    
11      830     Lakewood (Hebron)                                       1       1       1       31      17-1    
12      1724    Woodridge (Peninsula)                                   1                       16      11-3    
12      1224    Padua Franciscan (Parma)                                                1       16      13-3    
14      1180    ND-CL (Chrdn)                                                           1       11      10-2    
15      752     Indian Hill (Cin)                                       1                       8       13-1    
16      1184    Oak Harbor                                                                      7       10-3    
16      302     Canal Winchester                                                                7       9-2     
18      1544    Tri-Vally (Drsdn)                                                       1       6       14-1    
18      272     Bryan                                                                           6       9-3     
20      964     Marlington (Allnce)                                                             5       13-5    
Other teams receiving votes (points):
Shawnee (Lima) (3), Steubenville (3), Sheridan (Thrnvll) (3), Urbana (2), Hubbard (2),
Crestwood  (Mantua) (2), Lemon-Monroe (2), Warren (Vincent) (1), Kenton Ridge (Spr) (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       720     Hillsdale (Jromsvlle)                   4       4       7       5       3       198     15-1    
2       348     Clear Fork                              9       6       3       1       2       195     13-1    
3       394     Coldwater                               7       6       3       1               171     13-1    
4       1284    Reading                                 2       3       3       3       5       166     15-2    
5       1352    St Henry                                1               3       8       4       159     12-2    
6       750     Independence                                    4       1               5       122     14-3    
7       290     Bucyrus                                                 1       3               74      16-3    
8       614     Fredericktown                                   1       3       1       1       73      14-1    
8       158     Badin (Hamltn)                                  1       2       4               73      13-5    
10      1696    Wheelersburg                            4                       1               54      18-1    
11      369     Cincinnati Hills C.A.                   1               1       1       2       50      12-3    
12      346     Chagrin Falls                                   1                       1       32      11-5    
12      470     Dixie (New Leb)                                                                 32      13-4    
14      1676    Westfall (Wmsprt)                                                       1       28      12-4    
15      1586    Valley (Lucsvlle)                                       1               2       25      14-4    
16      920     Madeira (Cin)                                   1                               18      16-5    
17      318     Carlisle                                        1                               16      12-2    
18      706     Heath (Cols)                                                                    7       11-3    
19      120     Anna                                                                    1       6       10-2    
19      624     Garaway                                                                 1       6       10-5    
19      102     Adena (Frnkft)                                                                  6       11-6    
19      340     Canton Central Catholic                                                         6       12-4    
Other teams receiving votes (points):
Pleasant (Marion) (5), Summit Country Day (Cin) (3), Bloom-Carroll (3), St. Clairsville (3),
Ursaline (Young) (2), Union Local (Blmnt) (2), West Liberty-Salem (2), Girard (1),
Fort Frye (Bvrly) (1), Fairview (Shrwd) (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1536    Toronto                                 14      9       4       1               260     18-1    
2       1556    Tuscarawas Central Catholic             8       14      4       1               249     16-1    
3       566     Fairport Harding                                1       4       3       9       141     13-4    
4       1404    Seven Hills (Cin)                                       6       7       2       135     13-2    
5       520     Edon                                            2       2       3       4       131     11-0    
6       278     Buckeye Central (N.Wash)                        1       3       5       2       130     15-2    
7       1102    New London                                              1       4       4       129     12-2    
8       343     Toledo Christian (Tol)                                  1       1       2       64      11-3    
9       1038    Miller City                                                             3       57      10-2    
10      1368    St Joseph Central (Irntn)               1               1       1               53      10-1    
11      136     Arlington                               4                                       42      14-0    
12      1234    Patrick Henry (Hamler)                  2                       1               38      10-4    
13      602     Fort Loramie                                    1               1       1       31      13-2    
14      714     Hiland (Berlin)                                         2               1       28      11-1    
14      1370    St Joseph Cent.Cath. (Fre)                                                      28      10-4    
16      222     Bishop Rosecrans (Zansvlle)                             1                       13      11-5    
17      906     Lowellville                                     1                               9       7-1     
18      130     Arcanum                                                         1               7       13-2    
18      1454    Southern (Racine)                                                               7       14-5    
18      1400    Seneca East (Attic)                                                             7       12-4    
Other teams receiving votes (points):
Eastern (Beaver) (6), Southeastern Local (S.Chrlstn) (4), Calvert (Tiffin) (4), South Webster (3),
Newark Catholic (3), Eastern (Reedsville) (3), Fisher Catholic (Lancastr) (3), Lehman Catholic (Sidney) (3),
Bristol (2), Columbus Grove (2), Russia (1), Badger (Kinsman) (1), Mathews (Vienna) (1)