Coaches 2016 Week 2 Poll Results
Poll Open:  Thu Apr 21 12:00:00 2016
Poll Close: Sun Apr 24 00:00:00 2016

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       292     Butler                                  14      6       5                       234     14-0    
2       764     Jackson (Mass.)                         8       9       5       2       1       221     11-0    
3       717     Hilliard Darby                          3       7       7       2               173     14-0    
4       1034    Milford                                         2       7       2       2       135     12-1    
5       876     Gahanna Lincoln                         1                       4       7       113     13-2    
6       1470    Springboro                                              1       7       3       109     15-1    
7       1671    Westerville Central                             1               6       3       91      14-2    
8       1606    Wadsworth                                                       1       1       53      11-2    
9       904     Loveland                                                        1               36      13-2    
10      372     Clay                                                                    3       35      10-1    
11      1056    Archbishop Moeller                              1                       2       31      12-6    
12      1428    Solon                                                           1               27      9-1     
13      178     Beavercreek                                                             1       22      10-2    
14      350     Twinsburg                                               1               1       19      12-2    
15      1203    Olentangy Liberty                                                               13      15-3    
16      1346    St Edward                                                               1       11      9-4     
16      842     La Salle                                                                        11      11-4    
18      1030    Midview                                                                         10      10-3    
19      836     Lakota East                                                             1       9       10-2    
20      1614    Walsh Jesuit                                                                    8       10-3    
20      972     Mason                                                                           8       9-5     
20      1354    St Ignatius                                                                     8       6-6     
Other teams receiving votes (points):
St Francis De Sales (6), Harrison (5), Hoover (5), Aurora (4), Grove City (3), Hudson (3),
Colerain (3), Bellefontaine (2), Fairfield (2), Olmsted Falls (1), Olentangy Orange (1),
Upper Arlington (1), Lebanon (1), Olentangy (Lewis Cntr) (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       464     Defiance                                12      9       3               3       247     12-1    
2       1616    Wapakoneta                              11      4       3       4               218     13-0    
3       1488    Steubenville                            3       6       4       3       4       186     13-1    
4       224     Bishop Watterson                        1       2       2       1       6       146     10-2    
5       1598    Vermilion                               1       1       3       5       4       135     13-1    
6       796     Jonathan Alder                                          3       5       1       132     13-2    
7       1344    St Clairsville                                          3       4       1       110     13-1    
8       998     Archbishop McNicholas                   1       2       3                       89      11-3    
8       1264    Poland Seminary                                 3       3       1       2       89      12-2    
10      166     Bath                                            1       1       2       1       55      10-2    
11      582     Bishop Fenwick                                                  1       1       32      12-4    
12      1634    Wauseon                                                 1       2               31      10-2    
13      232     Bloom-Carroll                                   1                       2       22      14-3    
14      1534    Tippecanoe                                                              1       18      11-4    
15      1596    Van Wert                                                                1       11      9-3     
16      762     Jackson                                                                 1       9       12-1    
16      1284    Reading                                                                         9       11-3    
18      774     Jefferson Area                                                                  8       9-2     
19      388     Clinton-Massie                                                  1               7       13-1    
20      272     Bryan                                                                   1       6       6-2     
Other teams receiving votes (points):
Crestwood (5), St Francis De Sales (5), Circleville (4), Meigs (4), Madison Comprehensive (4),
Beaver (3), Chaminade Julienne (3), Fairfield Union (3), Bellevue (2), Niles Mc Kinley (2)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       340     Canton Central Catholic                 8       11      2       1       1       212     11-1    
2       1706    Wickliffe                               2       6       2       5       4       182     12-1    
3       394     Coldwater                               5       3       6       3       1       177     10-2    
4       714     Hiland                                  10      1       3               1       148     13-0    
5       1504    Summit Country Day                      1       2       4       4       2       121     11-2    
6       1696    Wheelersburg                                    4               2       3       81      10-2    
6       1048    Minford                                                 1       3       5       81      11-2    
8       1378    St. Thomas Aquinas                                      2       3       1       79      12-3    
9       120     Anna                                                    4       1               57      8-1-1   
10      102     Adena                                                   1               2       45      10-3    
11      369     Cincinnati Hills Christ. Acad                           2       2       1       44      8-3     
12      1752    Zane Trace                              1                       1       1       42      12-4    
13      534     Elyria Catholic                                                 1       2       41      12-3    
14      1584    Utica                                                   1               2       40      10-3    
15      519     Edison(Richmond)                                                                32      11-3    
16      410     Columbus Academy                                                1       1       28      12-3    
17      1226    Paint Valley                                                    1               25      12-4    
18      1600    Versailles                              1                               1       18      8-1     
19      642     Gilmour Academy                                                                 17      6-1     
20      368     Cincinnati Country Day                          1                               14      9-2     
Other teams receiving votes (points):
Sandy Valley (11), Lake (6), Seneca East (6), Rittman (5), Chippewa (4), Fredericktown (3),
Harrison Central (2), Edison (Milan) (2), Woodmore (1), Fairless (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1536    Toronto                                 20      5                               245     11-1    
2       1310    Riverside                               4       8       4       2       1       175     12-1    
3       1374    St Paul                                         3       6       4       1       124     9-1     
4       1178    Notre Dame                                              3       6       1       111     10-3    
5       1090    Newark Catholic                         1       3       3       2       2       103     7-7     
6       594     Fisher Catholic                                 1       2       1       6       100     10-4    
7       1104    New Miami                                                       4       1       90      9-3     
8       768     Jackson-Milton                                          2       1       3       76      8-2     
9       604     Fort Recovery                                                   1       2       70      10-4    
10      1352    St Henry                                                2               3       51      8-3     
11      1052    Minster                                                 1       2       1       41      10-3    
12      1668    Western Reserve                                 2                       1       32      7-1     
13      136     Arlington                                       1               1       1       29      12-1    
14      798     Kalida                                                  2       1               24      11-1    
15      852     Lehman Catholic                                                         1       14      9-1     
16      720     Hillsdale                                                                       13      11-6    
17      154     Ayersville                                      1                               12      10-3    
18      1538    Triad                                           1                               11      11-3    
19      298     Calvert                                                                 1       6       8-1     
20      854     Leipsic                                                                         5               
20      1742    Wynford                                                                         5       8-2     
Other teams receiving votes (points):
Russia (4), Fayetteville-Perry (4), Dalton (4), Buckeye Central (4), Fort Loramie (3),
St John School (Delphos) (3), Tri-County North (3), Patrick Henry (3), Caldwell (2),
Shadyside (1), South Webster (1), Mc Comb (1), Hicksville (1), New London (1), Cuyahoga Heights (1),
Covington (1), Waterford (1)