Coaches 2017 Week 4 Poll Results
Poll Open:  Thu May  4 12:00:00 2017
Poll Close: Sun May  7 00:00:00 2017

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       764     Jackson (Mass.)                         26      2                               278     20-1    
2       292     Butler                                  1       11      8       2       2       214     21-3    
3       1056    Archbishop Moeller                      2       4       7       7       3       198     17-5    
4       1388    St Xavier                                       4       5       1       2       132     14-3    
4       680     Grove City                                      2       1       5       6       132     19-5    
6       1486    Steele                                          2       3       2       2       118     19-5    
7       150     Avon                                            1       1       5       3       103     17-3    
8       837     Lakota West                                     1       1       2       1       78      19-4    
9       1510    Sylvania Northview                              1       1       1       2       65      16-2    
10      1428    Solon                                           1               1       1       60      14-2    
11      717     Hilliard Darby                                                  1       3       43      20-3    
12      146     Aurora                                                                          39      14-3    
13      904     Loveland                                                1                       32      19-7    
13      1350    St Francis de Sales (Tol)                                       1       1       32      11-2    
15      550     Fairfield                                               1       1               20      17-5    
16      670     Green                                                                   2       12      14-1    
17      846     Lebanon                                                                 1       11      17-4    
18      1202    Olentangy (Lewis Cntr)                                                          9       16-3    
19      740     Hudson                                                                          6       16-3    
20      1498    Strongsville                                                                    5       13-7    
Other teams receiving votes (points):
Mason (4), Thomas Worthington (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1616    Wapakoneta                              13      5               2       2       223     17-2    
2       1420    Sheridan                                1       3       7       4       2       165     21-3    
3       1330    Ross ((Hamilton))                       2       4       5       5               156     19-3    
4       584     Field                                   3       3       3       1       5       139     16-0    
5       808     Keystone                                2       4       4       1       1       132     20-1    
6       1488    Steubenville                                    2       2       5       3       130     21-4    
7       796     Jonathan Alder                          3       2       1       4               94      18-4    
8       1416    Shelby                                  2       1       1       1       3       85      21-3    
9       956     Marietta                                        1       2       2       3       84      19-3    
10      1534    Tippecanoe                              1                       1       5       76      18-5    
11      346     Chagrin Falls                                   1               1       2       72      19-5    
12      1598    Vermilion                                                                       56      17-3    
13      830     Lakewood (Hebron)                                       1                       14      21-5    
14      342     Central Catholic                                                                13      12-2    
15      1636    Waverly                                                 1                       10      17-7    
16      464     Defiance                                        1                               9       14-6    
17      330     Celina                                                                  1       6       15-5    
18      1596    Van Wert                                                                        5       15-5    
18      1568    Unioto                                                                          5       17-6    
18      304     Canfield                                                                        5       12-4    
Other teams receiving votes (points):
Chaminade Julienne (4), John Glenn (1), Bellevue (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       714     Hiland                                  25      2                               273     21-0    
2       354     Champion                                3       6       7       9               214     18-3    
3       1400    Seneca East                             1       3       10      5       5       198     18-3    
4       534     Elyria Catholic                                 8       6       5       2       191     16-3    
5       572     Fairview                                        2       1       1       11      136     15-3    
6       519     Edison(Richmond)                                5       1       1       2       114     20-3    
7       394     Coldwater                                       2       1       1       1       112     14-5    
8       120     Anna                                                            2       1       61      15-6    
9       162     Barnesville                                                     2       1       49      17-7    
10      1504    Summit Country Day                                      1       1       1       38      15-9    
11      1696    Wheelersburg                                    1       1               1       31      17-5    
12      368     Cincinnati Country Day                                  1       1               29      17-4    
13      874     Lima Central Catholic                                                   2       25      13-7    
14      369     Cincinnati Hills Christ. Acad                                   1       1       22      16-5    
15      1542    Trinity Hs                                                                      19      17-3    
15      620     Galion                                                                          19      14-8    
17      812     Kirtland                                                                        16      11-6    
18      1214    Ottawa-Glandorf                                                                 7       13-3    
19      598     Fort Frye                                                               1       6       19-4    
20      820     Lake                                                                            5               
Other teams receiving votes (points):
Hawken (4), East Palestine (4), Canton Central Catholic (4), Eastwood (4), Triway (3),
St. Thomas Aquinas (2), Edison (Milan) (2), Fredericktown (2), Zane Trace (2), Chippewa (1),
Northeastern (Springfield) (1), Tinora (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1536    Toronto                                 17      6       4               1       262     20-3    
2       852     Lehman Catholic                         4       11      10      1       1       246     21-2    
3       1114    Newton Local                            9       10      3       2       1       234     23-2    
4       1668    Western Reserve                                 2       5       9       3       162     17-4    
5       1060    Mohawk                                                  4       7       7       159     16-3    
6       990     Mc Comb                                                 1       2       4       93      15-3    
7       768     Jackson-Milton                                                  2       2       88      15-4    
8       1374    St Paul                                                         1       5       86      15-4    
9       1538    Triad                                           1       3       4       1       74      16-3    
10      1110    New Riegel                                                      1               60      14-5    
11      1262    Plymouth                                                                2       53      16-4    
12      1052    Minster                                                         1       1       41      14-6    
13      720     Hillsdale                                                               1       11      15-5    
13      827     Lake Ridge Academy                                                              11      14-6    
15      823     Lake Center Christian School                                                    8       12-5    
16      602     Fort Loramie                                                            1       6       15-9    
16      204     Berne Union                                                                     6       17-7    
18      1102    New London                                                                      5       14-5    
18      854     Leipsic                                                                         5               
18      668     Green                                                                           5       17-4    
18      1090    Newark Catholic                                                                 5               
18      1104    New Miami                                                                       5               
18      604     Fort Recovery                                                                   5       11-6    
Other teams receiving votes (points):
Miller City (4), Strasburg-Franklin (4), Patrick Henry (3), Fayetteville-Perry (2),
Shadyside (2), Whiteoak (1), Tri-County North (1), Fisher Catholic (1), East Knox (1),
Buckeye Central (1)