Coaches 2018 Week 2 Poll Results
Poll Open:  Thu Apr 26 12:00:00 2018
Poll Close: Sun Apr 29 00:00:00 2018

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       972     Mason                                   20      2       4       1       1       267     16-5    
2       1203    Olentangy Liberty                       7       4       4       1       2       179     19-3    
3       1486    Steele                                  1       9       2       2       5       178     16-4    
4       680     Grove City                                      3       5       3       4       162     14-4    
5       836     Lakota East                                             4       7       5       144     11-3    
6       1614    Walsh Jesuit                                    7       4       2       1       137     14-2    
7       1056    Archbishop Moeller                              3       1       5       6       135     11-6    
8       764     Jackson (Mass.)                                 1       5       2       1       98      10-3    
9       124     Anthony Wayne                           2       1       1       2       2       83      14-2    
10      522     Elder                                                           2               56      12-5    
11      1470    Springboro                                                              1       48      14-5    
12      1624    Washington                                                      1               25      11-3    
13      717     Hilliard Darby                                                  1               19      15-3    
14      1428    Solon                                                                           17      9-3     
15      1552    Troy                                                                    1       13      11-5    
15      158     Badin (Hamilton)                                                                13      15-5    
15      178     Beavercreek                                                                     13      13-3    
18      716     Hilliard Davidson                                               1               11      15-3    
19      1741    Worthington Kilbourne                                                           10      13-6    
20      1388    St Xavier                                                                       7       11-5    
Other teams receiving votes (points):
Kings (6), Strongsville (5), Stow-Munroe Falls (5), St Francis de Sales (Tol) (3),
Loveland (3), Big Walnut (2), Medina (2), Pickerington  Central (2), Sylvania Southview (2),
St Edward (1), Sylvania Northview (1), Pickerington  North (1), Dublin Jerome (1),
St Ignatius (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1616    Wapakoneta                              21      5       4                       290     12-0    
2       464     Defiance                                4       17      7       2       1       269     14-1    
3       1534    Tippecanoe                              6       3       8       3       1       178     18-2    
4       190     Bellevue                                        3       4       8       4       154     14-1    
5       1752    Zane Trace                                              2       1       4       104     15-3    
6       1568    Unioto                                          2       1       1       2       89      15-2    
7       1658    West Branch                                                     3       3       85      12-2    
8       856     Lexington                                               3       2       6       77      10-1    
9       758     Indian Valley                                           1       2       3       59      12-1    
10      346     Chagrin Falls                                                           4       50      14-4    
11      1348    St Francis DeSales (Col.)                       1               2               39      14-5    
12      1504    Summit Country Day                                              2               36      14-4    
13      232     Bloom-Carroll                                                   3               30      17-4    
14      902     Louisville                                                                      27      14-4    
15      360     Chardon                                                                 1       25      10-1    
16      796     Jonathan Alder                                                                  22      11-4    
17      1206    Ontario                                                                         20      12-3    
17      788     John Glenn                                                                      20      12-2    
19      1108    New Richmond                                                    1       1       18      15-3    
19      1598    Vermilion                                                               1       18      16-5    
Other teams receiving votes (points):
Steubenville (16), Benjamin Logan (15), Tallmadge (13), Firelands (13), Miami Trace (9),
Bryan (7), Kenton Ridge (6), Chaminade Julienne (4), Clear Fork (3), Clyde (3), Harrison Central (3),
Lakewood (Hebron) (1), Aurora (1), Sheridan (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       134     Archbold                                4       10      6       2       1       205     13-1    
2       354     Champion                                9       5       2       1       2       184     9-1     
3       394     Coldwater                               4       1       3       5       5       175     12-3    
4       1682    West Jefferson                          9       2       2                       138     15-0    
5       440     Crestwood                                       3       5       2       2       135     10-2    
6       604     Fort Recovery                                   1       3       3       4       104     15-4    
7       714     Hiland                                          1       1       1       2       90      14-3    
8       534     Elyria Catholic                                 1       1       4       1       89      11-3    
9       1396    Sandy Valley                                            3               5       84      11-2    
10      900     Loudonville                                             1       4       1       63      12-2    
11      498     East Knox                                       2       2       2               61      12-0    
12      1048    Minford                                 1       2                               39      16-1    
13      102     Adena                                                           2       1       36      15-7    
14      1694    West Union                                                      2       1       32      8-1     
15      614     Fredericktown                                                   1               16      10-2    
16      368     Cincinnati Country Day                                                          15      7-0     
17      519     Edison(Richmond)                                                                14      10-2    
18      340     Canton Central Catholic                                                 1       12      12-5    
19      120     Anna                                                                    1       11      6-4     
20      1690    West Muskingum                          1                                       10      14-0    
20      434     Crestview (Ashland)                     1                                       10      10-0    
20      720     Hillsdale                                                               1       10      11-4    
Other teams receiving votes (points):
Cincinnati Hills Christ. Acad (9), Rootstown (9), Eastwood (9), Wheelersburg (8),
South Point (6), Barnesville (6), Ottawa-Glandorf (3), Newark Catholic (3), Waynedale (2),
Tinora (2), Edison (Milan) (2), Northridge (Johnstown) (1), Galion (1), Northwestern (Springfield) (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1702    Whiteoak                                12      8       7       1               258     15-0    
2       1536    Toronto                                 15      8       3                       252     14-2    
3       316     Carey                                   1       3       9       4       3       174     14-0    
4       827     Lake Ridge Academy                      1       7       3       7       3       165     14-1    
5       708     Hicksville                                      1       1       5       5       128     12-2    
6       878     Lincolnview                                             1       3       6       105     13-3    
7       1352    St Henry                                                1       2       5       93      10-4    
8       874     Lima Central Catholic                           1               3       1       91      10-2    
9       374     Clay (Portsmouth)                                       2       1       1       85      14-3    
10      1374    St Paul                                                 1       3       4       78      11-0    
11      1400    Seneca East                                             1               1       57      11-2    
12      1092    New Bremen                                                                      51      11-4    
13      1052    Minster                                                                         20      13-5    
14      296     Caldwell                                        1                               9       10-4    
14      204     Berne Union                                                                     9       12-3    
16      1234    Patrick Henry                                                                   5       8-3     
16      1378    St. Thomas Aquinas                                                              5       13-3    
18      681     Grove City Christian                                                            3       9-3     
18      334     Centerburg                                                                      3       11-6    
20      594     Fisher Catholic                                                                 2               
Other teams receiving votes (points):
Fort Loramie (1)