Coaches 2018 Week 4 Poll Results
Poll Open:  Thu May 10 12:00:00 2018
Poll Close: Sun May 13 00:00:00 2018

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1486    Steele                                  8       4       3       2       1       194     22-4    
2       1203    Olentangy Liberty                       3       9       3       3       1       178     24-4    
3       1614    Walsh Jesuit                            5       3       7       2       1       173     20-3    
4       836     Lakota East                                             4       5       10      168     19-5    
5       1056    Archbishop Moeller                      1       4       2       6       4       167     19-6    
5       764     Jackson (Mass.)                                         5       7       4       167     21-5    
7       972     Mason                                   10      5               1               159     22-5    
8       124     Anthony Wayne                           2       3       4               4       125     20-4    
9       1624    Washington                                      1       1       1       2       76      19-4    
10      680     Grove City                                                                      37      18-8    
11      1572    Upper Arlington                                                 1               29      20-7    
12      1470    Springboro                                                                      28      20-8    
13      1202    Olentangy (Lewis Cntr)                                                          19      19-8    
14      158     Badin (Hamilton)                                                                16      22-6    
15      178     Beavercreek                                                             1       13      19-4    
16      1428    Solon                                                                           11      14-5    
17      837     Lakota West                                                     1               7       18-5    
18      1006    Medina                                                                  1       6       15-11   
18      838     Lancaster                                                                       6       18-9    
20      522     Elder                                                                           5       20-6    
Other teams receiving votes (points):
Mentor (3), Milford (3), St Francis de Sales (Tol) (2), Worthington Kilbourne (1),
Dublin Jerome (1), St Xavier (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1616    Wapakoneta                              28      1                               289     19-0    
2       1534    Tippecanoe                              1       21      3       3               248     24-3    
3       590     Firelands                                       1       9       7       4       174     22-3    
4       1568    Unioto                                          1       7               5       121     21-5    
5       190     Bellevue                                                2       2       6       115     17-3    
6       1206    Ontario                                         1       2       5       1       105     20-3    
7       1752    Zane Trace                                                      3       4       90      21-5    
8       464     Defiance                                        3       1               3       85      18-6    
9       272     Bryan                                           1       1       3       1       79      16-4    
10      1724    Woodridge                                               2       2               67      20-5    
11      902     Louisville                                                      2       1       54      20-7    
12      806     Kenton Ridge                                                            2       37      18-4    
13      788     John Glenn                                                                      28      18-4    
14      796     Jonathan Alder                                                                  19      16-6    
15      856     Lexington                                               1               1       17      15-2    
15      1348    St Francis DeSales (Col.)                                       1               17      18-9    
17      1522    Tallmadge                                               1                       10      14-11   
17      1420    Sheridan                                                                1       10      19-6    
19      758     Indian Valley                                                   1               9       17-3    
20      346     Chagrin Falls                                                                   8       19-7    
Other teams receiving votes (points):
Van Wert (6), Steubenville (3), Bloom-Carroll (2), Lakewood (Hebron) (1), Bishop Fenwick (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       714     Hiland                                  4       7       5       7       3       221     23-3    
2       900     Loudonville                             5       4       7       2       3       189     22-2    
3       1682    West Jefferson                          14      4                               184     22-1    
4       134     Archbold                                2       3       4       6       2       160     20-4    
5       604     Fort Recovery                                   2       5       4       5       148     18-4    
6       394     Coldwater                                       2       3       3       5       146     18-5    
7       354     Champion                                5       5       1                       131     14-1    
7       534     Elyria Catholic                                 1       2       4       3       131     17-5    
9       720     Hillsdale                                               3       3       2       101     18-4    
10      1396    Sandy Valley                                                            3       49      16-3    
11      1640    Waynedale                                                                       40      18-6    
12      1048    Minford                                         2                       1       34      18-2    
13      162     Barnesville                                                                     19      15-3    
14      120     Anna                                                            1               14      14-7    
15      1696    Wheelersburg                                                                    13      17-6    
16      508     Eastwood                                                                1       11      20-2    
16      614     Fredericktown                                                           1       11      15-6    
18      924     Madison Senior                                                          1       10      20-4    
19      498     East Knox                                                                       9       22-4    
19      102     Adena                                                                           9       18-9    
Other teams receiving votes (points):
Edison(Richmond) (5), Upper Sandusky (4), South Point (3), Rootstown (3), Kirtland (2),
West Union (2), Crestwood (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1702    Whiteoak                                19      2       2       2               243     24-1    
2       316     Carey                                   3       13      3       4       1       221     21-1    
3       827     Lake Ridge Academy                      1       5       10      5       4       203     21-2    
4       1536    Toronto                                 6       2       4       4       5       187     18-4-1  
5       878     Lincolnview                                     1       2       4       7       139     19-3    
6       1352    St Henry                                        4       2       2       2       133     18-4    
7       1374    St Paul                                                 4       6       4       129     19-3    
8       1400    Seneca East                                             1       1       5       120     17-3    
9       708     Hicksville                                      2               1               70      16-3    
10      1114    Newton Local                                            1               1       56      18-3    
11      874     Lima Central Catholic                                                           20      15-7    
12      1092    New Bremen                                                                      18      17-7    
13      374     Clay (Portsmouth)                                                               14      18-6    
14      1052    Minster                                                                         11      19-7    
15      602     Fort Loramie                                                                    9       17-5    
16      334     Centerburg                                                                      6       15-8    
16      798     Kalida                                                                          6       13-6    
18      594     Fisher Catholic                                                                 5       18-7    
19      204     Berne Union                                                                     2               
19      1494    Strasburg-Franklin                                                              2       13-11   
Other teams receiving votes (points):
Dalton (1)