Coaches 2019 Week 2 Poll Results
Poll Open:  Thu May  2 12:00:00 2019
Poll Close: Sun May  5 00:00:00 2019

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       764     Jackson (Mass.)                         9       8       8       3               251     18-2    
2       972     Mason                                   5       7       8       6       2       232     20-3    
3       1086    New Albany                              10      6       4       1       1       199     20-1    
4       836     Lakota East                                     4       1       3       7       159     16-2    
5       838     Lancaster                                       1       1       6       8       157     17-3    
6       1056    Archbishop Moeller                      1       1       2       3       4       131     16-4    
7       1614    Walsh Jesuit                            3       2       4       3       1       126     15-1    
8       178     Beavercreek                                                     1       1       62      16-3    
9       740     Hudson                                                  1               1       54      15-2    
10      336     Centerville                                                                     50      17-5    
11      810     Kings                                                           2               43      18-4    
12      350     Twinsburg                               1                       1       1       36      16-1    
13      1211    Olentangy Orange                                                                23      16-5    
14      1470    Springboro                                                              1       22      17-4    
15      292     Butler                                                                  1       10      17-4    
16      1360    St John'S Jesuit                                                                8       14-4    
17      1016    Mentor                                                                  1       7       12-3    
18      522     Elder                                                                           5               
18      1203    Olentangy Liberty                                                               5       17-5    
20      842     La Salle                                                                        3               
Other teams receiving votes (points):
Little Miami (2), St Ignatius (2), St Francis de Sales (Tol) (2), Wadsworth (2), Solon (1),
Glenoak (1), Perrysburg (1), Gahanna Lincoln (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       642     Gilmour Academy                         14      6       5                       243     18-1    
2       352     Chaminade Julienne                      11      7       1       1       2       226     13-2    
3       242     Bowling Green                           6       5       3       2               157     14-1    
4       808     Keystone                                        2       3       7       2       140     17-2    
5       758     Indian Valley                                   1       3       4       6       122     16-2    
6       369     Cinci. Hills Christian Academy                  3               4       2       94      18-5    
7       1420    Sheridan                                        2       3               1       86      19-4    
8       1596    Van Wert                                        1       1       1       3       82      15-2    
9       1680    West Holmes                                     1       1       3       4       80      17-2    
10      342     Central Catholic                                2       1       1       3       76      13-3    
10      276     Buckeye                                                 2       1       1       76      17-3    
12      346     Chagrin Falls                                           2       4       1       74      15-4    
13      728     Holy Name                                               2               1       38      12-4    
14      830     Lakewood (Hebron)                                       2       1               32      18-3    
15      1488    Steubenville                                    1                       1       31      15-5    
16      464     Defiance                                                        1               28      14-5    
17      224     Bishop Watterson                                        1               1       20      13-3    
18      1568    Unioto                                                                  1       19      15-4    
19      218     Bishop Hartley                                                  1               12      17-2    
19      1158    Norton                                                                  1       12      15-0    
Other teams receiving votes (points):
Summit Country Day (10), Louisville (10), Benjamin Logan (8), Licking Valley (8),
Elida (6), Gallia Academy (5), Perkins (4), Lakeview (2), Circleville (2), Jonathan Alder (1),
Firelands (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       394     Coldwater                               10      5       2       5               201     17-3    
2       162     Barnesville                             7       5       5       2       3       190     17-3    
3       1682    West Jefferson                          2       7       3       6       3       175     17-3    
4       134     Archbold                                3       4       7       2       1       148     15-2    
5       1696    Wheelersburg                            1               2       1       3       93      17-2    
6       862     Liberty-Benton                                                  2       6       76      17-3    
7       1640    Waynedale                                       1               2       2       73      18-4    
8       1676    Westfall                                                        1       2       70      15-3    
9       519     Edison(Richmond)                                        2       1       1       64      15-4    
10      368     Cincinnati Country Day                          1               1               38      14-5    
11      1574    Upper Sandusky                                                  1               32      14-4    
12      120     Anna                                                                            26      12-3    
13      812     Kirtland                                                1                       20      12-4    
14      1532    Tinora                                                  1                       18      12-3    
15      820     Lake                                    1                                       17      17-0    
15      518     Edison (Milan)                                                          2       17      13-5    
17      498     East Knox                                       1                               15      17-4    
18      1460    South Range                                                                     11      16-4    
19      1644    Waynesville                                                             1       10      16-4    
20      340     Canton Central Catholic                                 1                       8       17-3    
Other teams receiving votes (points):
Champion (7), Wickliffe (5), Grand Valley (3), North Union (2), Wellington (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       602     Fort Loramie                            18      3                               217     16-0    
2       878     Lincolnview                             1       8       6       4       4       204     15-2    
3       714     Hiland                                  5       4       7       2       2       185     15-1    
4       1702    Whiteoak                                3       3       9       1       2       181     20-3    
5       720     Hillsdale                               2       5       3       6       2       169     16-2    
6       1352    St Henry                                        2       1       3       9       146     13-3    
7       374     Clay (Portsmouth)                               1       3       5       4       130     17-2    
8       1536    Toronto                                 2       1               1               78      15-5    
9       446     Cuyahoga Heights                                        1       1       2       54      12-2    
10      798     Kalida                                                          1       2       51      10-2    
11      1090    Newark Catholic                                 1       1       2               50      12-7    
12      852     Lehman Catholic                                                                 47      16-3    
13      1092    New Bremen                                      1               1       2       40      13-4    
14      1114    Newton Local                                    1                       1       31      15-3    
15      668     Green (Franklin Furnace)                        1               1               21      17-3    
15      1562    Tri-County North                                                1               21      13-4    
17      1060    Mohawk                                                          1               20      14-3    
18      1446    South Central                                                           1       17      14-4    
19      594     Fisher Catholic                                                 1               11      13-5    
20      204     Berne Union                                                                     7       16-2    
Other teams receiving votes (points):
St Joseph Central (Ironton) (5), Minster (4), North Central (3), East Canton (2),
Ayersville (1)