Coaches 2019 Week 3 Poll Results
Poll Open:  Thu May  9 12:00:00 2019
Poll Close: Sun May 12 00:00:00 2019

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       764     Jackson (Mass.)                         10      7       7       2               233     20-2    
2       972     Mason                                   7       13      3       3               232     23-3    
3       1086    New Albany                              8       4       5       1       1       179     23-1    
4       838     Lancaster                                       1       4       4       7       152     19-3    
5       1614    Walsh Jesuit                            1       1       4       5               125     18-2    
6       836     Lakota East                                             2       4       2       114     18-3    
7       292     Butler                                                  1       2       6       104     20-4    
8       740     Hudson                                                          1       6       83      18-3    
9       336     Centerville                                                     1       2       67      19-5    
10      810     Kings                                                           2       2       54      20-5    
11      1203    Olentangy Liberty                                               1               26      20-5    
12      1056    Archbishop Moeller                                                              13      16-7    
13      350     Twinsburg                                                                       12      16-1    
14      1360    St John'S Jesuit                                                                7       15-5    
15      178     Beavercreek                                                                     6       17-4    
16      1211    Olentangy Orange                                                                4       18-5    
17      1350    St Francis de Sales (Tol)                                                       3               
18      1470    Springboro                                                                      2       18-6    
19      1204    Olmsted Falls                                                                   1               
19      522     Elder                                                                           1               
19      876     Gahanna Lincoln                                                                 1       16-6    
19      1016    Mentor                                                                          1       14-4    

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       352     Chaminade Julienne                      21      5                               264     19-2    
2       1680    West Holmes                             4       4       3       3       5       176     20-2    
3       1596    Van Wert                                        3       5       5       6       153     18-2    
4       369     Cinci. Hills Christian Academy          1       4       5       3       1       150     20-5    
5       346     Chagrin Falls                           1       1       1       3       4       127     20-4    
6       242     Bowling Green                                   5       5       1       2       119     15-2    
7       642     Gilmour Academy                         2       1       5       4               118     19-4    
8       808     Keystone                                        1       3       4       3       112     19-3    
9       1420    Sheridan                                        1       2               4       95      20-5    
10      728     Holy Name                                       2               1       1       64      15-4    
11      830     Lakewood (Hebron)                       1       1               1               41      20-3    
12      1504    Summit Country Day                              1               1               35      19-5    
13      758     Indian Valley                                           1                       28      18-2    
14      1488    Steubenville                                                    1       1       25      18-6    
15      1158    Norton                                                          1       2       22      18-1    
15      342     Central Catholic                                                1               22      15-5    
17      464     Defiance                                                        1               21      16-7    
18      276     Buckeye                                                                         19      17-5    
19      1598    Vermilion                                                               1       16      16-6    
20      304     Canfield                                        1                               9       13-1    
Other teams receiving votes (points):
Licking Valley (8), Bishop Watterson (6), Firelands (6), Lexington (3), Jonathan Alder (3),
Elida (2), Bishop Hartley (2), Wapakoneta (1), Circleville (1), Louisville (1), Cuyahoga Valley Christian Academy (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       394     Coldwater                               22      2       1               1       257     19-3    
2       1682    West Jefferson                                  10      5       5       3       193     19-3    
3       1640    Waynedale                               2       2       5       4       5       160     20-4    
4       1676    Westfall                                1       3       3       2       2       130     18-4    
5       862     Liberty-Benton                                  2       2       7       2       127     18-3    
6       162     Barnesville                             1       1       3       1               116     18-4    
7       1574    Upper Sandusky                                  1       2       1       5       102     18-4    
8       134     Archbold                                        4       1       1       1       82      17-2    
8       519     Edison(Richmond)                                2       1       2       1       82      17-5    
10      812     Kirtland                                                2               1       48      15-5    
11      1696    Wheelersburg                                            1               1       31      20-3    
12      544     Fairbanks                                                       3               29      17-6    
13      368     Cincinnati Country Day                                                  1       17      14-9    
14      820     Lake                                    1                               1       16      19-0    
14      354     Champion                                                                        16      12-4    
16      498     East Knox                                               1               1       15      18-5    
17      518     Edison (Milan)                                                          1       12      14-6    
18      1532    Tinora                                                                          11      14-4    
19      1460    South Range                                                                     9       20-5    
20      1644    Waynesville                                                     1               8       20-4    
Other teams receiving votes (points):
Grand Valley (6), Madeira (5), Arcanum (4), Wickliffe (4), Anna (4), Rootstown (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       602     Fort Loramie                            16      2                               188     20-0    
1       714     Hiland                                  4       9       4       4       1       188     18-2    
3       878     Lincolnview                             1       9       6       1       1       174     15-2    
4       720     Hillsdale                               2       2       7       3       5       160     19-2    
5       1702    Whiteoak                                3               2       6       4       145     20-3    
6       1352    St Henry                                        2       1       4       6       133     17-4    
7       1536    Toronto                                         1       1       2               90      18-5    
8       446     Cuyahoga Heights                                        1               1       55      15-2    
9       1090    Newark Catholic                                         4       1               51      14-3    
10      374     Clay (Portsmouth)                               1               2               50      18-3    
11      852     Lehman Catholic                                                 1       3       45      19-3    
12      798     Kalida                                                                  1       35      13-2    
13      1114    Newton Local                                                    1       1       33      18-4    
14      1092    New Bremen                                                              1       17      15-5    
15      1066    Montpelier                                                                      11      13-4    
16      668     Green (Franklin Furnace)                                                        10      20-3    
17      594     Fisher Catholic                                                         1       8       14-7    
17      204     Berne Union                                                                     8       16-3    
19      1368    St Joseph Central (Ironton)                                     1               7       15-10   
20      874     Lima Central Catholic                                                   1       6       16-5    
Other teams receiving votes (points):
Trimble (2), Ayersville (2), Tri-County North (2), Tuscarawas Central Catholic (1),
Mc Comb (1), East Canton (1), Minster (1)