Coaches 2021 Week 1 Poll Results
Poll Open:  Fri Apr 16 12:00:00 2021
Poll Close: Sun Apr 18 14:00:00 2021

Division I
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1211    Olentangy Orange                        21      3               1       1       250     9-0     
2       124     Anthony Wayne                           4       2       6               5       146     10-1    
3       1248    Perrysburg                              1       3       2       5       1       122     8-0     
4       1086    New Albany                                      4       1       2       4       121     10-1    
5       292     Butler                                          1       2       5       2       115     11-2    
6       1614    Walsh Jesuit                                    7       3       1               96      9-1     
7       248     Brecksville-Broadview Hts                       3               2       4       90      9-0     
8       1203    Olentangy Liberty                                       2       1       1       81      9-1     
9       980     Mayfield                                                3       1       1       66      8-0     
10      522     Elder                                           2       2       2       1       65      8-2     
11      178     Beavercreek                                             2       2       1       44      11-2    
12      730     Hoover                                          1       1       1       1       42      10-2    
13      836     Lakota East                                             1               2       39      11-3    
14      1486    Steele                                                                          22      8-3     
15      972     Mason                                                   1       1               20      8-3     
16      1498    Strongsville                                                    2               19      9-1     
17      1056    Archbishop Moeller                                                              18      8-3     
18      336     Centerville                                                             1       16      6-1     
19      1354    St Ignatius                                                                     11              
20      1122    North (Eastlake)                                                        1       6       10-1    
Other teams receiving votes (points):
Oak Hills (5), Lakota West (4), Talawanda (3), Grove City (3), Archbishop Hoban (3),
Austintown-Fitch (3), Hamilton (3), Jackson (Mass.) (2), Wayne (2), Westerville South (2),
St Xavier (1), Wooster (1), Dublin Jerome (1), Upper Arlington (1)

Division II
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1534    Tippecanoe                              11      3       5       2               191     9-0     
2       346     Chagrin Falls                           3       2       5       5       3       150     9-1     
3       464     Defiance                                5       3       4       2       3       141     8-1     
4       1568    Unioto                                  1       2               5       2       107     10-2    
5       1022    Miami Trace                                     6       1       1       5       106     10-1    
6       158     Badin (Hamilton)                                1       3       1       1       73      8-3     
7       666     Granville                                       2       1       2       3       63      9-1     
8       276     Buckeye                                                 1                       44      8-2     
9       1316    River View                                                              1       43      9-2     
10      304     Canfield                                1       1       1                       35      9-0     
11      300     Cambridge                                                       1               34      9-3     
12      762     Jackson                                 1       1                               27      12-1    
13      830     Lakewood (Hebron)                               1                       1       26      8-2     
14      584     Field                                                           1               23      7-2     
15      1240    Perkins                                                                 1       18      8-3     
16      286     Buckeye Valley                                                  1               15      8-2     
16      1412    Shawnee (Lima)                                                          1       15      9-2     
18      1636    Waverly                                                 1                       12      8-3     
18      590     Firelands                                                                       12      10-4    
20      1420    Sheridan                                                                1       11      10-4    
20      1598    Vermilion                                                                       11      8-4     
Other teams receiving votes (points):
Van Wert (10), Tallmadge (8), Triway (7), Tri-Valley (7), Bloom-Carroll (5), Hillsboro (5),
Jonathan Alder (4), Marlington (2), Highland (2), St Vincent-St Mary (1), Revere (1)

Division III
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1640    Waynedale                               11      8       6               1       249     11-0    
2       340     Canton Central Catholic                 1       9       3       3       6       187     9-0     
3       400     Colonel Crawford                        3       6       2       5       1       148     11-0    
4       1460    South Range                             4       1       2       2       6       147     9-1     
5       1004    Mechanicsburg                           4               7       4       1       140     9-0     
6       394     Coldwater                                       1       2       3       2       116     7-2     
7       812     Kirtland                                                1       2       3       91      9-2     
8       1328    Rootstown                                                       3       1       73      8-0     
9       162     Barnesville                             1       1       3       1       1       72      12-1    
10      534     Elyria Catholic                         1               1       1               71      6-29    
11      198     Benjamin Logan                          4               1       1               60      10-1    
12      1532    Tinora                                                  1       1               39      9-2     
13      518     Edison (Milan)                                                  1               33      7-2     
14      1696    Wheelersburg                                    1                       3       28      11-2    
15      369     Cinci. Hills Christian Academy                                  1       1       25      6-1     
16      368     Cincinnati Country Day                          1                               19      5-5     
16      1742    Wynford                                                                 1       19      9-3     
18      1144    Northmor                                                                1       15      10-3    
19      1048    Minford                                                                 1       12      7-2     
20      508     Eastwood                                                        1               11      13-0    
20      702     Hawken                                                                          11      7-2     
Other teams receiving votes (points):
Champion (9), Garfield Garrettsville (7), Fredericktown (6), Indian Lake (3), Portsmouth (2),
Pleasant (1), Pymatuning Valley (1)

Division IV
Place   ID      School                                  1st     2nd     3rd     4th     5th     Pts     Record  
1       1536    Toronto                                 16      4       3               2       232     8-1     
2       714     Hiland                                  3       5       7       3       3       179     8-2     
3       126     Antwerp                                 4       3       3       2       2       125     7-1     
4       1090    Newark Catholic                                 2       4       2       4       124     6-3     
5       878     Lincolnview                                     3       2       4       1       119     7-3     
6       732     Hopewell-Loudon                                 3       2       4       3       101     10-2    
7       1368    St Joseph Central (Ironton)             1       1       3       1               79      7-1     
8       1038    Miller City                                     1       1               3       76      8-2     
9       602     Fort Loramie                            1                               3       49      7-2     
10      594     Fisher Catholic                                         1       3               46      7-2     
11      720     Hillsdale                                                       2       1       43      8-4     
12      1370    St Joseph Cen Cath (Fremont)                                    1               38      9-4     
13      374     Clay (Portsmouth)                                                       1       32      7-3     
14      1586    Valley                                          1               2               28      7-4     
15      798     Kalida                                                                  2       26      8-2     
16      1352    St Henry                                        1                               21      6-2     
17      1066    Montpelier                                      1                               16      9-1     
17      494     Eastern (Reedsville)                            1                               16      5-1-1   
17      450     Dalton                                                                  1       16      9-4     
20      667     Cincinnati Christian                    1                                       11      5-4     
20      1092    New Bremen                                                      1               11      7-3     
Other teams receiving votes (points):
Jackson-Milton (7), Symmes Valley (6), Lucas (6), St Paul (5), Leipsic (5), River (3),
Huntington (3), Berne Union (3), Newton Local (2), Fayetteville-Perry (2)